#babafest

Danza Bolero de Ravel: szczegóły

liczba miejsc: 57

cena: 25 zł

termin: 06.10.2019 godz. 17:00 - 18:30

lokalizacja: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych CEiIK ul.Parkowa 1

Opis:

Danza Bolero de Ravel

spektakl składa się z dwóch części: Danza i Bolero de Ravel w choreografii Małgorzaty Matuszewskiej

 

Danza

"Z przepełnionego ptasim śpiewem ogrodu, gdzie damy dworu bawią się w ciuciubabkę do dźwięków danza española, przenosimy się we współczesność. Podziwiamy uwodzicielskie piękno guajiry, doświadczamy miłości i czułości matki, zanurzamy się w tajemniczy świat kobiecych uczuć." 
taniec.subiektywnie

W Danza przeplatają się choreografie nawiązujące do technik tańca hiszpańskiego charakterystycznych dla różnych epok, od XVII do XX wieku: hiszpańskiego tańca dawnego, sztuki flamenco  i clasico español. W kompozycjach występuje również element fuzji, łączenia technik hiszpańskich ze współczesnymi technikami tańca. Całość kompozycji pozostaje w dialogu z obrazami filmowymi Andrzeja Misiuka, wielokrotnie nagradzanego autora i operatora filmów przyrodniczych.

 

Bolero de Ravel

"O czym opowiada wachlarz? Zapewne każdy zrozumie jego mowę inaczej. Bolero Teatru Tańca NTF to przede wszystkim opowieść o kobiecie – zmiennej, pełnej pasji i życia." taniec.subiektywnie

Utwór Maurice’a Ravela jest stylizacją tańca hiszpańskiego o tej samej nazwie - bolero. Został skomponowany w 1928 r. dla zespołu baletowego Idy Rubinstein, a pierwszą w historii tańca choreografię przygotowała Bronisława Niżyńska - siostra genialnego Wacława Niżyńskiego. Małgorzata Matuszewska w oryginalny sposób przenosi klasyczny temat w przestrzeń współczesnej sceny, nadając mu nowy, świeży wymiar.

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej jest wyjątkowym zjawiskiem na rynku polskim. TTNTF korzysta z tańca flamenco jako jednego z wielu środków wyrazu, z połączenia których buduje charakterystyczny dla siebie oryginalny język wypowiedzi artystycznej. Projekty TTNTF prezentowane były na licznych festiwalach sztuki m.in. :Festiwal Sztuki Współczesnej Rozdroże w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Flamenco „Duende" w Poznaniu, Festiwal Sztuki Niezależnej Re:wizje w Warszawie, Warszawska Scena Tańca, Gdański Festiwal Tańca, Warszawskie Dni F.G. Lorki. i wielu innych.

 

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej wystąpi w składzie:

Karolina Łucznik, Małgorzata Matuszewska, Anna Ochman, Magdalena Faszcza

 

choreografia: Małgorzata Matuszewska

 

produkcja: Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Tańca i Muzyki w ramach Programu Scena dla Tańca 2019

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.