#babafest

Notatka prasowa

Już od 9 lat w październiku Babą żyje Olsztyn i cały region. Jedne panie zapisują się na warsztaty, inne rezerwują miejsce na inspirujących spotkaniach, cała rzesza mieszkańców Warmii  i Mazur, niezależnie od płci i wieku oddaje głos na jedną z kandydatek do tytułu BabaFest. Bo BabaFest to dziś znana marka i najgorętsze wydarzenie jesieni.

22 października odbędzie się Gala Inauguracyjna IX Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji wraz z rozstrzygnięciem Konkursu o tytuł BabaFest 2019. W tym roku Gala będzie świętem PRZYJAŹNI, które uświetnią trzy wyjątkowe kobiety i przyjaciółki: Iwona Pavlović, Ewa Cichocka i Krystyna Świątecka. W programie zobaczymy recital Krystyny Świąteckiej wraz z zespołem.

Baba Fest to  impreza charytatywna organizowana przez kwintet niezwykle przedsiębiorczych i twórczych olsztynianek – Agnieszki, Aleksandry, Magdaleny, Sylwii oraz Małgorzaty ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem. Za każdym z tych imion, kryje się zupełnie inna profesja, odmienna pasja i  niepowtarzalne doświadczenie. Ale właśnie ta różnorodność organizatorek sprawia, że wspólnie kreują wizerunek kobiety totalnej. I taka też jest Baba Fest. Bo program festiwalu obejmuje wiele dziedzin kobiecego życia i przypomina tort, w którym każda warstwa jest wyśmienita, ale dopiero razem tworzą kompozycję pełną i skończoną. Inspirowanie kobiet do szukania własnej pełni jest chyba największą ambicją festiwalu.

Niedziwne, że co roku wszystkie kandydatki do tytułu Baba Fest są zaszczycone nominacją, a ta, która wygrywa, staje się bohaterką nie tylko jednego wieczoru. Wszystkie Panie biorące udział w konkursie są wyjątkowe i inspirujące dla innych. Dlatego warto poznać ich historie i poczytać o ich społecznych działaniach na www.babafest.pl w zakładce Konkurs.
Niedziwne również, że wejściówki na spotkania i warsztaty rozchodzą się lepiej niż świeże bułki. Kulminacja atrakcji w tym roku nastąpi w weekend 26-27.10.2019. Wcześniej jednak 24 października zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Ciukszą, prawniczką i psycholożką, która w oparciu o autorskie przykłady, postara się wraz ze słuchaczami znaleźć odpowiedź na pytanie skąd wiemy czego w życiu chcemy i czy rozwój osobisty może nam pomóc.

W sobotę 26.10.2019 zapraszamy na spotkanie, na którym mówca Marek Stączek, opowie o Storytellingu, jego zastosowaniu i pomocnym wpływie w różnych sytuacjach.

Po raz pierwszy pojawi się też cykl COŚ WIĘCĘ NIŻ PODRÓŻ - gdzie Magdalena Konik i Magdalena Gołębiowska malowniczo opowiedzą o swoich nie-podróżach po Kaukazie i Nepalu.

Na sobotę i niedzielę 26-27.10 najlepiej wziąć urlop od obowiązków domowych, ponieważ odrana do późnego popołudnia będzie się działo!

W gąszczu propozycji warsztatowych możemy odnaleźć podział na grupy tematyczne: „MYŚLI I EMOCJE”, „ZDROWIE I URODĘ”, „COŚ WIĘCEJ NIŻ PRACĘ”, „TWÓRCZĄ PRZESTRZEŃ” oraz „CIAŁO W RUCHU” , a w każdej z nich po kilka propozycji warsztatów prowadzonych przez pasjonatów i  zawodowców - autorytety w swoich dziedzinach - nie tylko z regionu, ale i całej Polski.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.babafest.pl.

W ramach 9 edycji Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest zapraszamy również na coś zupełnie innego i wyjątkowego. To wydarzenie pod hasłem: 4 łapy na kanapy! W mobilnym punkcie będzie można osobiście poznać podopiecznych ze Schroniska, poznać ich historie i być może poznać przyjaciela na całe życie.

Przegapić Babę Fest to jak spóźnić się na pociąg do lepszego życia. Bo BabaFest co roku inspiruje setki kobiet z Warmii i Mazur do tego, aby spełniały swoje marzenia, realizowały pasję i wszechstronnie się rozwijały. A wszystko po to, aby każda z nich mogła stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie:  Jestem Fest Babką.

 

                                                                                                                                                                                              

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.