#babafest

Fabularna Mapa Świata, czyli podróże pełne treści

Fabularna Mapa Świata, czyli podróże pełne treści

„Kto czyta, żyje podwójnie” – powiedział Umberto Eco. Kto czyta, jest stale w podróży zdają się dopowiadać twórcy PlotOnSpot.com czyli fabularnej mapy świata. (https://www.youtube.com/watch?v=kyzoArXMe0s&t=11s)

Bo czytanie jest jak podróż w czasie i przestrzeni. Można się zatracić! Tak samo bywa, gdy oglądamy dobry film. Ten moment, w który nic poza opowieścią nie jest ważne… to jak magia.

Plot On Spot, a więc portal, który powstaje z pasji do literatury, kina i podróży, to narzędzie dedykowane tym wszystkim, którym marzy się np. odwiedzenie Doliny Muminków albo przejście się korytarzami Hogwartu, czy zastukanie w niebieskie drzwi mieszkania przy Nothing Hill...

Każdy, kto choć raz, zafascynowany czytana książką, oglądanym filmem, pomyślał: chce to zobaczyć na własne oczy, powinien zainteresować się fabularną mapą świata.

Na portalu nie tylko można znaleźć mnóstwo ciekawostek dotyczących miejsc znanych z książek i filmów, ale również współtworzyć mapę, dodawać własne lokalizacje, dzielić się pasja i wiedzą, tworzyć fabularne szlaki śladami ukochanych bohaterów, twórców, cykli filmowych i książkowych.

PlotOnSpot.com tworzony jest w dwóch językach, po polsku i po angielsku. Dzięki temu projekt ma wymiar globalny.

Jak to działa? Wystarczy wejść na PlotOnSpot.com, by przeglądać zgromadzone tam dotąd treści. Jeśli jednak chcemy co ciekawsze wyróżnić, dodać komentarz, dopisać do szlaku i, co najważniejsze, samemu dopiąć do mapy pinezkę z opisem, możemy założyć konto i tworzyć! Dopięte do mapy pinezki wraz z opisami nazywają się plotami. Takich plotów do jednego miejsca możemy dowiązać wiele.

Obok portalu funkcjonuje również blog poświęcony fabularnym podróżom i projektowi. Można tam znaleźć więcej informacji o idei przyświecającej twórcom projektu i planom na rozwój.

A w praktyce? Na przykład gdybyście chcieli wiedzieć, gdzie tańczył Grek Zorba, wystarczy, że klikniecie TU

 

Plotów na mapie z dnia na dzień coraz więcej, jednak jeszcze wiele opowieści czeka na oznaczenie przez fanów książek, filmów i podróży, bo portal jest tworzony przez użytkowników i dopiero od niedawna jest dostępny (a to wciąż jeszcze wersja testowa), jeśli więc czytając książkę traficie na fragment z ciekawym opisem miejsca, dopnijcie do fabularnej mapy świata swoją pinezkę i dołóżcie swoją cegiełkę do tworzącej się właśnie literacko-filmowej mapy świata! Przecież podróż nawet palcem po mapie to wspaniała przygoda!

Projekt Plot On Spot dofinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.