#babafest

Edycja 2015

Na nasze wszystkie kandydatki oddano 20507 głosów
Ewelina Gregorczyk Od roku 2008 angażuję się w różne formy działalności społecznej, organizuję lub współorganizuję różnego rodzaju imprezy a także staram się wspierać osoby dotknięte depresją oraz ich rodziny.
Po bardzo trudnej 3,5 - letniej depresji, mając ogromny bagaż doświadczeń w pokonywaniu tej choroby, postanowiłam otworzyć się na świat i mówić o tym głośno. Początkowo były ze mną artykuły w lokalnej prasie a także ogólnopolskiej, potem kilkukrotne wywiady dla TVP Olsztyn oraz nagrano ze mną program „Opinie”.
Moim celem było pokazać ludziom, że depresja jest trudną chorobą i że można ją wyleczyć, czego jestem doskonałym przykładem. Do chwili obecnej spotykam się z osobami potrzebującymi wsparcia.
Magdalena Szot Od 2007 co roku organizuje akcję „Świąteczna paczka” skierowaną do dzieci z rodzin ubogich. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja, a pani Magda z grupą znajomych próbuje te marzenia spełniać. Zbierają więc w swoim gronie pieniądze, kupują prezenty, pakują pięknie w kolorowy papier, a potem dostarczają do zaskoczonych dzieci. Paczki zawsze przynosi prawdziwy Mikołaj, ubrany w profesjonalny strój, z najprawdziwszą mikołajową brodą i przede wszystkim ogromnym workiem (rok temu w tym worku zmieściło się aż 147 prezentów!).
Prezenty zawsze są nowe, poza nimi jednak do rąk rodziców trafiają rzeczy używane: odzież, obuwie, pościel ręczniki. Dodatkowo rodziny otrzymują artykuły spożywcze na urządzenie godnych świąt: począwszy od ryby i szynki, a skończywszy na soli i ziemniakach. Zdarzało się nawet, że pani Magda samodzielnie piekła dla wybranych rodzin ciasta i dołączała je jako dodatkowy „gratis”.
Monika Kur - Rydzewska Od 2007 roku prezeska, działającego w Różnowie, Stowarzyszenia Warmińska Wieś.
Koordynatorka dwóch ogólnopolskich konkursów grantowych dla młodzieży z programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: "Różnowo Kadr" i "Prodżekt Piosenka Pisane Razem". Pierwszy z nich został wytypowany jako projekt modelowy. W ramach programu "Równać Szanse" zorganizowała w Dywitach Młodzieżowe Forum Lokalne. Jest uczestniczką programu Liderzy PAFW i jako jedna z 10-ciu osób w kraju została wytypowana na studyjny wyjazd do USA.
Dzięki jej zaangażowaniu, w 2014 roku w Różnowie powstał pierwszy wiejski skatepark w województwie warmińsko-mazurskim.
Ewa Reut Pani Ewa stara się pomagać osobom, które tak jak ona, czy ja doświadczyły przemocy w domu. Udziela się w grupie wsparcia, dzieląc się swoim doświadczeniem pomaga innym kobietom. Chciałaby założyć Fundację, aby dalej pomagać osobom dotkniętym przemocą. Bardzo ważne jest bowiem przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie, która nadal jest w Polsce traktowana jako tabu.
Pani Ewa stara się pomagać osobom, które tak jak ona doświadczyły przemocy w domu, udziela się w grupie wsparcia, wnosząc dużo ze swojego doświadczenia. Jest laureatką III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei, Twoja historia może uratować komuś życie”. Zajęła II miejsce oraz dodatkowo otrzymała wyróżnienie Anny Samusionek.
Urszula Derlacz Pani Urszula Derlacz od lutego 2015 jest Sołtysem Dywit. Od tego czasu nasze Dywity zaczęły tętnić życiem. Już w marcu w miejscowym GOKu zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na którym można było posłuchać wykładów o zdrowym żywieniu, zrobić manicure, makijaż twarzy, a wszystko zakończone było słodkim poczęstunkiem z kawą. Pani Sołtys odnowiła place zabaw dla dzieci. W Wielkanoc zorganizowała dla dzieci poszukiwanie niespodzianki od zajączka nad jeziorem. Odnowiła słup ogłoszeniowy, zadbała o kosze na śmieci, których wcześniej nie było. W lipcu odbył się festyn integracyjny dla mieszkańców z poczęstunkiem, z muzyką (pierwszy raz od 40 lat). Niedawno z jej inicjatywy we wsi stanęła ławeczka dla osób uzależnionych.
Katarzyna Konecko Katarzyna Konecko przez dwie kadencje działa w Radzie Osiedla nad Jeziorem Długim – aktywnie walczyła o to, alby ocalić kilkaset drzew i aby budowa mostu i ścieżek nad Długim była kompromisem między tym, co dobre dla ludzi i tym, co piękne i dobre dla natury (gdybyście poznali pierwotne projekty miasta to byście się przewrócili z wrażenia). To dzięki tej radzie i aktywności samej Kaśki, jest tak pięknie nad Długim.
To ona animowała wydarzenia w dzielnicy – Dzień dziecka, Bal niepodległościowy, Sylwester na moście i inne.
Poza tym Kasia od kilkunastu lat działa w Olsztyńskim Towarzystwie „Amazonki” – sama jest Amazonką i wspiera teraz inne kobiety z nowotworem piersi, jest przy ich łóżkach w szpitalu jako wolontariuszka.
Dr Iwona Maria Bolińska-Walendzik Pani Iwona Bolińska–Walendzik działa od wielu lat na rzecz środowiska ludzi kultury w Olsztynie i regionie, promując artystów oraz ich dorobek wśród mieszkańców miasta, województwa, Polski a także i za granicą m.in. jest członkiem Kapituły Nagrody Prezydenta im. H. Skurpskiego (od 2014 r.) oraz Obywatelskiej Rady Kultury w Olsztynie (od 2014 r.), członkiem Olsztyńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami (od 2013 r.) i Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Nowoczesności „Tartak” w Olsztynie (od 2013 r. – członek założyciel). Wspiera i jest członkiem honorowym Stowarzyszenia KPA „Sąsiedzi” (od 2008 r.).
Od 2013 r. jest Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”, wcześniej przez dwie kadencje była Członkiem Zarządu (od 2006 r.).
Julita Zadworna Julita Zadworna jest osobą o wielkim sercu. Kobieta wrażliwa na krzywdę każdego bijącego serca. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok stworzeń, które potrzebują pomocy. W każdej sekundzie swojego życia gotowa jest wsiąść w samochód i spieszyć z pomocą zwierzętom i ludziom. Zawsze gotowa na nowe wyzwania, aktywistka działająca na rzecz zwierząt i lokalnych społeczności. Prezes Stowarzyszenia Miasto Dobre dla Zwierząt, dzięki któremu wsparcie uzyskało wiele zwierząt oraz ich opiekunów, m.in. poprzez sterylizację kotów wiejskich. Otwarta dla wszystkich niezależnie od poglądów, współpracuje z różnymi środowiskami dla osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest poprawa warunków bytowych zwierząt np. dzięki współpracy z Fundacją Kronenberga udało się pozyskać fundusze na sterylizację kotów wolnożyjących oraz budowę kocich domków. Niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym, a także tym, które pozostają czyjąś własnością, lecz są traktowane w niehumanitarny sposób.
Wioletta Śląska - Zyśk Kobieta wrażliwa i dobra. Zawsze spieszy na pomoc innym osobom i instytucjom. Empatyczna i skuteczna. Chętnie wspierała tworzenie Środowiskowego Domu Pomocy w Piszu i Domu Dziennej Opieki dla Osób Starszych w Białej Piskiej. Z ochotą popiera inicjatywy, które mają na celu tworzenie miejsc pracy, angażuje się w wszelkie projekty na rzecz społeczeństwa. Inicjatorka akcji „Mazury za pół ceny”, dzięki której wiele mazurskich atrakcji znalazło się w zasięgu mieszkańców.
Była wiceprzewodniczącą Zespołu Szybkiego Reagowania w powiecie piskim, niosącego pomoc osobom zwalnianym z pracy oraz członkinią kapituły Lady D – która wyróżnia kobiety aktywne, wybitne w różnych dziedzinach życia, kobiet z niepełnosprawnością.
Dodatkowo wspiera organizacje pozarządowe, fundatorka wielu nagród w konkursach szkolnych, imprezach sportowych, aktywnie włącza się w akcje charytatywne.
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.